Vaiņodes kauss 2019

Šo sestdien, 9. februārī, Vaiņodē tika aizvadītas Latvijas un Baltijas reitinga sacensības “Vaiņodes kauss 2019” šautriņu mešanā, kuras norisinājās sesto gadu pēc kārtas. Šī gada sacensībās atkal tika sasniegts jauns dalībnieku rekords – 119 dalībnieki (83 kungi, 24 dāmas un 12 jaunieši).

Junioru turnīrā, 10 dalībnieku konkurencē, par uzvarētāju kļuva ŠMK Priekule pārstāvis Roberts Buļko (Durbe), kurš finālā pārspēja Markusu Jansonu (Liepāja) ar rezultātu 2:0. Trešās vietas izcīnīja Ralfs Laumanis (Liepāja) un Ralfs Lieģis(Liepāja).

Jauniešu turnīrā, kurā piedalījās 12 dalībnieki, par uzvarētāju,Tāpat kā junioru konkurencē, kļuva Roberts Buļko , kurš, arī jauniešu turnīra finālā tikās ar Markusu Jansonu, un bija pārāks ar rezultātu 3:0.Trešās vietas izcīnīja Alise Medne (Vecpiebalga) un Ralfs Laumanis.

Dāmu turnīrā, līdz finālam aizspēlējās patreizējā Latvijas čempione Kristīne Mickus (Vaiņode) , kurā gan šoreiz nācās samierināties ar zaudējum Marijai Ružāne (Kuorsova) ar rezultātu 4:5. Trešās vietas izcīnīja Sarmīte Lavrentjeva (Bams) un Sandija Andersone (Bams). Irēna Bauze (Vaiņode) izcīnīja 5. vietu, bet Laima Upeniece (Priekule) 9.

Kungu turnīrā par uzvarētāju kļuva Žanis Buklovskis (Asās adatas), kurš turnīra finālā, ar rezultātu 5:3 pārspēja Mindaugu Barausku (Lietuva). Trešās vietas izcīnīja ŠMK Priekule pārstāvis Aigars Strēlis (Priekule) un Ilmārs Dūniņš (Kandava). 17. vietas izcīnīja Kristaps Mickus (Vaiņode), Jānis Birznieks (Vaiņode) un Uldis Buļko (Durbe), 33. Artūrs Auders (Vaiņode), Andris Ziemelis (Kalēti) un Lauris Anškevičs (Priekule), bet Roberts Buļko nespēja pārvarēt grupu turnīru un ierindojās 65. vietā.
Par gandarījuma turnīru uzvarētājiem kļuva Alise Medne (Vecpiebalga) un Zigmārs Zarāns (Rīga).
Visi turnīra rezultāti pieejami Latvijas darts organizācijas mājaslapā.

Turnīra organizatori saka lielu paldies Vaiņodes novada domei par atbalstu turnīra organizēšanā. Tāpat, paldies visiem dalībniekiem par ierašanos un ceram uz tikšanos nākamgad.