Latvijas čempionāts 2019

No 18. – 20. janvārim Apšuciemā, tika aizvadīts 29. Latvijas čempionāts šautriņu mešanā, uz kuru bija devušies arī 13 ŠMK Priekule šautriņu metēji (1 jaunietis, 3 dāmas un 9 kungi). Kopumā turnīrā piedalījās 121 dalībnieks (88 kungi, 23 dāmas, 10 jaunieši).

Piektdienas vakarā, tika aizvadīts pielozēto pāru turnīrs, kurā par uzvarētāju kļuva Kristaps Mickus, startējot kopā ar Zeltīti Stradi no Lizuma.

Sestdien tika aizvadītas individuālās sacensības junioru, jauniešu, dāmu un kungu konkurencē. Junioru konkurencē, trešo vietu izcīnīja ŠMK Priekule pārstāvis Roberts Buļko no Durbes. Par uzvarētāju kļuva Ralfs Laumanis (ŠMK Liepāja).

Jauniešu turnīrā, Roberts Buļko aizspēlējās līdz finālam, kurā ar 1:3 piekāpās junioru čempionam Ralfam Laumanim.

Dāmu turnīrā, otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempioni kļuva, iepriekšējās sezonas reitinga līdere Kristīne Mickus, kura demonstrēja pārliecinošu sniegumu visas dienas garumā, un  turnīra finālā, ar rezultātu 5:2 pārspēja Avelīnu Lāci no Vecpiebalgas.  Irēna Bauze izcīnīja 9. vietu, bet Laima Upeniece nespēja pārvarēt grupu turnīru un ierindojās 17. vietā.

Kungu turnīrā, par čempionu kļuva vadošais Latvijas šautriņu metējs Madars Razma (Priekule), kurš turnīra finālā, ar rezultātu 5:2 pārspēja Laimoni Nagli (Kuorsova). Madaram tas bija 6. individuālais Latvijas čempiona tituls. Trešo vietu izcīnīja Aigars Strēlis (Priekule), kurš turnīra pusfinālā ar rezultātu 0:5 atzina Laimoņa Nagļa pārākumu. Kristaps Mickus (Vaiņode) izcīnīja piekto vietu, ceturdaļfinālā ar 0:4 atzīstot Madara Razmas pārākumu. 17. vietu izcīnīja Ēriks Gertners (Liepāja), 33. vietas izcīnīja Jānis Birznieks (Vaiņode) un Uldis Buļko (Durbe), bet Andris Ziemelis (Kalēti) nespēja pārvarēt grupu turnīru un ierindojās 65. vietā, bet pēc tam, triumfēja gandarījuma turnīrā.

Svētdien tika aizvadītas pāru sacensības. Dāmu konkurencē, finālā iekļuva Irēna Bauze un Kristīne Mickus, kuras ar rezultātu 2:4 piekāpās Sandijai Andersonei un Ievai Brikmanei Buklovskai no Rīgas. Laima Upeniece, startējot kopā ar Helēnu Brūnu (BAMS), nespēja pārvarēt grupu turnīru un ierindojās 9. vietā.

Kungu pāru turnīrā, par septiņkārtējo Latvijas pāru čempionu kļuva Madars Razma, kurš, startējot kopā ar Rihardu Tomašicki (Kuorsova), turnīra finālā pārspēja savus kluba biedrus Aigaru Strēli un Kristapu Mickus ar rezultātu 4:2. Piekto vietu izcīnīja Uldis Buļko un Artūrs Auders, 17. vietas izcīnīja Jānis Birznieks ar Artūru Bauzi, Ēriks Gertners ar Andri Ziemeli, kā arī Roberts Buļko, kurš startēja kopā ar Niku Janeku Kreitālu (Liepāja).

Visi turnīra rezultāti būs pieejami Latvijas darts organizācijas mājaslapā.

ŠMK Priekule saka lielu paldies Durbes, Priekules un Vaiņodes pašvaldībām par šautriņu metējiem sniegto atbalstu dalībai Latvijas čempionātā.