Latvija čempionāts 2018

No 26. – 28. janvāra Apšuciemā norisinājās Latvijas čempionāts 2018 šautriņu mešanā, uz kuru bija devušies arī 10 ŠMK Priekule pārstāvji.

Piektdienas vakarā tika aizvadīts pielozēto pāru turnīrs, kurā par uzvarētāju kļuva Kristaps Mickus, metot pārī ar Juriju Botvinko.

Sestdien tika aizvadītas individuālās sacensības jauniešu, dāmu un kungu sacensībās. Dāmu turnīrā, otro gadu pēc kārtas, par čempioni kļuva ŠMK Priekule šautriņu metēja. Ja pirms gada tas izdevās Irēnai Bauzei, tad šogad panākumu atkārtoja Kristīne Mickus, kurai tas bija pirmais Latvijas čempiones tituls. Turnīra finālā Kristīne Mickus vairāk nekā pārliecinoši pārspēja Bauskas šautriņu metēju Aretu Kovaļevsku ar rezultātu 5:0. Irēna Bauze un Laima Upeniece izcīnīja augstās piektās vietas.

Kungu turnīrā līdz finālam aizspēlējās Aigars Strēlis, kurš finālā piekāpās Gatim Lanceram no Valmieras ar rezultātu 3:5, tādejādi zaudējot pirms gada iegūto Latvijas čempiona titulu. Vēl kungu konkurencē piekto vietu izcīnīja Kristaps Mickus, 9. vietu Guntis Žiemelis, 17. vietas Artūrs Auders un Jānis Birznieks, 33. vietu Andris Ziemelis, bet Artūrs Bauze nespēja pārvarēt grupu turnīru.

Svētdien tika aizvadītas pāru sacensības. Dāmu turnīrā finālā iekļuva Kristīne Mickus un Irēna Bauze, kuras ar rezultātu 1:4 piekāpās Kristīnei Zaķītei un Sarmītei Lavrentjevai no “Bama”. Laima Upeniece startējot kopā ar Irlavas šautriņu metēju Ilzi Ozolu izcīnīja 5. vietu.

Kungu turnīrā vislabāk veicās Aigaram Strēlim un Kristapam Mickus, kuri izcīnīja trešo vietu. 9. vietu izcīnīja Guntis Žiemelis un Andris Zimelis, bet Jānis Birznieks un Artūrs Bauze, kā arī Artūrs Auders nespēja pārvarēt Grupu turnīru, noslēdzot turnīru 17. vietā. Par uzvarētājiem kungu pāru turnīrā kļuva Gatis Lancers un Ilvars Draulis.

Kopumā uz Latvijas čempionātu bija ieradušies 107 dalībnieki, tai skaitā 76 dalībnieki kungu konkurencē, 25 dalībnieces dāmu konkurencē un 7 dalībnieki jauniešu konkurencē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *